31. sesja Rady Miejskiej

Paweł Pawłowski
2017-05-29
Sesja Rady Miejskiej

 

W dniu 31 maja 2017 r. (środa), o godzinie 16:00 w Zamku Królewskim  odbędzie się sesja Rady Miejskiej. Podczas sesji przedstawione będą informacje nt. działalności Niepołomickiego Centrum Medycznego,  Stacji Pogotowia Ratunkowego, Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego oraz O.H.P. w Niepołomicach. Planowane jest m.in. podjęcie  uchwał w sprawie:

 - sposobu finansowania inwestycji pod nazwą „Wyposażenie wnętrz nowej Szkoły Podstawowej w Niepołomicach na osiedlu Jazy”.

-  emisji obligacji komunalnych,

-  przedłużenia umów o dzierżawę działek w Chobocie, Zabierzowie Bocheńskim i Niepołomicach,

- nabycia przez gminę nieruchomości gruntowych (przy ul. Komandosów i na osiedlu Suszówka w Niepołomicach oraz w Podłężu) w związku z inwestycjami drogowymi,   

 - zmiany „Taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków w gminie Niepołomice na okres od dnia 1 lipca 2017 r. do dnia 30 czerwca 2018 r.”  Projekt tej uchwały zawiera m.in. podwyżkę  opłat za wodę i ścieki. Obecna stawka to 4 zł brutto za m3 wody oraz 5,18 zł brutto za m3 ścieków. Po podwyżce opłaty wyniosą odpowiednio 4, 27 zł oraz 5,40 zł.