Relacja z 18. sesji Rady Miejskiej — cz.2

Paweł Pawłowski
2020-06-01

Po raz drugi 18. sesja Rady Miejskiej w Niepołomicach została przerwana bez podjęcia uchwały.

Zanim jednak doszło do obrad, pod budynkiem Urzędu Miasta zebrała się grupa osób z transparentami. Hasła adresowane były do pełniącego funkcję Krystiana Zielińskiego. Były to głównie fragmenty statutu Gminy Niepołomice, przypominające o obowiązkach burmistrza. Następnie grupa osób przeszła pod Zamek Królewski, gdzie miała odbyć się sesja.
👉 Pierwszym punktem w planie było sprawozdanie z działalności Spółki Wodociągi Niepołomice. W związku z nieobecnością prezesa Przemysława Bębna, głos zabrał radny Krzysztof Sondel. Poinformował, że występuje do Rady Miejskiej, aby radni zawnioskowali do prezesa NIK o przeprowadzenie kontroli w spółce Wodociągi Niepołomice. 👉 Kolejnym punktem obrad miało być sprawozdanie burmistrza z prac między sesjami. Swoje stanowiska odnośnie nieobecności Krystiana Zielińskiego przedstawili radni Klubu Razem dla Miasta i Gminy Niepołomice oraz radna Klubu PiS – Niezależni, Agata Zawadzka. Owacjami została nagrodzona wypowiedź radnego Pawła Laska, który porównał pełniącego funkcję do nieproszonego gościa, który wszedł w butach do czyjegoś domu i nie pytając gospodarzy o zdanie, zaczął burzyć ściany i przestawiać meble.
👉 Kolejnym punktem sesji było sprawozdanie z prac komisji rewizyjnej. Podczas referowania tematu przez radnego Krzysztofa Sondla zasłabła radna Anna Front. Po krótkiej przerwie radni podjęli decyzję o przerwaniu sesji do dnia 02.06.2020, do godziny 16:00.